Barcoleta per

 :: Barcoleta

Shko poshtė

Barcoleta per

Mesazh  Mr.HusAno prej Sat Feb 23, 2008 10:26 pm

Tani… ta bėsh njeriun tė qesh, ėshtė diēka e mrekullueshme.Qeshni, me barcoleta tė cilat mund tė kenė edhe shprehjeeksplicite. I rėndėsishėm ėshtė, lirimi i energjisė negative. Po e nis unė me disa (shpresoj qė s’do t’mė lini vetėm). *********************************************E pyet vogėlushi babain.- Babi, si kam ardhur unė nė Jetė?- Tė ka sjellur lejleku- pėrgjigjet babai.- Auuu, babi, edhe Ti, gjithēka po ē…- ia kthen vogėlushi. *********************************************Bėjnė gara Amerikanja, Francezja dhe magjupja, burrii cilės mund ta fus pjesėn mė tė madhe tė trupit, nė p… -Amerikanja thotė- Burri im mund t’ma futė gjithė dorėn.-Burri im, kėmbėn, pėrgjigjet francezja.- Dil Jashar, se fituam, bėrtiti magjupja. ********************************************* Luajnė ndeshje ndėrkombėtare futbolli Kosova dhe Brazili.Trajneri i jep detyrė Balit ta ruaj Ronaldinjon.Korneri i parė pėr Brazilin, Bali e ka rrokė Ronaldinjon,e po e mbanė fort, topi krosohet , Azemi fuuuup autogol. Korneri i dytė, Bali sėrish po e ruan Ronaldinjon,ndėrsa Azemi fuuuuup, edhe njė autogol. Kur u bė korneri i tretė, u ngrit trajneri i Kosovės,e i bėrtet Balit.- Oooo, leje Ronaldinjon, po ruje Azemin se naj ē… nanėn. ********************************************* E pyet Bali, Azemin.- A don ta dėgjosh njė tregim pėr dashurinė, qenin dhe nėnėn.- Hajt, tregoma i pėrgjigjet Azemi.- Ta ē… qeni, nanėn. ********************************************* Vjen Bali nga Gjermania, e mbledhen mahalla nė odėme ndėgjue najsen.Ai, i ngrati kishte punuar nė njė fabrikė mishi, dhe ishtemahnitur krejt me te. Kush vinte, ia tregonte kėtė tregim.- Leje ore, ēfarė teknologjie ka fabrika ime. Merreni me mendkėndej e futė Lopėn, atje del suxhuk (sallam).Kėshtu disa herė e pėrsėriti, derisa babait tė tij iu mėrzit, edhe tha:- Po leje bre, se s’koka kurrgjo kjo punė.Qysh, po i thojnė kojshia, vallha boll punė interesante. Teknologjimoderne.- A po thoni, atje hyn lopa, e nė anėn tjetėr del suxhuk (sallam)?- pyet plaku.- Po, de. Shumė interesant.- More, s’ėshtė kjo punė kurrgja u drejtohet tė gjithėve, e mė shumėdjalit tė vet, Balit. “Unė, kam shtie suxhuk (sallam), e qy ku ka dale Lopė”, ************************************************** ****** Nė njė xhungėl rrėzohet avioni. Amazonet i zėnė rob njėamerikan, njė rus dhe njė shqiptar.Prijėsja e Amazoneve, u thotė.- Kėtu nuk ka burra. Vendosni. Ose do t’ju vrasim ose do t’uaprejmė k… E marrin sė pari amerikanin, e fusin brenda.Dėgjohet, vetėm njė “AAAAA”. Del Amerikani pas 5 minutash. Pas pak e fusin Rusin.Gjysmė ore, dėgjohen piskamat “AAAAAAAAAAAAAAAAA”. E pyet shqiptari Amerikanin.- Pse Ti, pesė minuta, e Rusi gjysmė ore.- Sepse unė prej dru me sopatė, dhe mua me sopatė ma prenė,ndėrsa Rusi ėshtė sharraxhi, atij ia prenė me sharrė. -O lumi unė i lumi, filloi tė kėrcej shqiptari.-Ēka po gėzohesh ore budallė, po i thonė kėta dy, tashti e ke radhėn!!!-Po gėzohem se… unė bėj akullore. Mua paskam me mal’pi derisa t’mė shkrihet. ************************************************** ****** Shkon njė grup grashė pėr ta kremtuar 8 Marsin, me avion drejtStambollit. Nė atė grup ishte edhe njė plakushe.Diku nė gjysmė tė rrugės, avionin e marrin nė kontroll disa rrėmbyes.-Hiēni stolitė, tė gjitha…- urdhėrojnė rėmbyesit.- A, edhe unė bir, pyeti plakushja?-Mbylle, tė gjitha thashė… pėrgjigjet rrėmbyesi.Pas pak, sėrish urdhėron.-Zhvishuni tė gjitha…-A, edhe unė bir, pyeti plakushja sėrish?-Mbylle, tė gjitha thashė… pėrgjigjet rrėmbyesi sėrish.Pas pak, rrėmbyesi u drejtohet grave.-Tani, do t’ju dhunojmė tė gjithave .-Kursejeni bile plakėn, ndėrhyri njė vajzė.-Mbylle moj Ti… Tė gjithave tha… dhe mos u pėrziej nėpunėt e tyre. Kėta e dijnė mė mirė… - ia ktheu plakushja. ************************************************** *********** Bisedojnė Shehidja dhe Myrvetja.-Allahile Shehide, kur e ke ditėlindjen- e pyet Myrvetja.-E pse moj, po mė pyet?-Po tė shoh pėr ēdo natė, se si po bėn seks me burrin tėnd,e thash t’i blej njė palė perde se bajat.Pas pak Shehidja i drejtohes shoqes.-Po Ti moj, kur e ke ditėlindjen?-Pse po mė pyet tash mua- ia kthen Myrvetja.-Jo kurrgjo, veē thash t’i blej njė palė syze.-E ēka po mė duhen hej- i thotė Myrvetja.-Po tė shohėsh mė mire, se nuk po bėj seks me burrin tim,po me burrin tėnd. ************************************************** *********** Dhunimi ėshtė shpifje e kulluar.Ėshtė dėshmuar shkencėrisht se:–“Mė shpejt vrapon femra me fustan tė ngritur,se sa mashkulli, me pantollona tė zhveshura, deri nė gju.” ************************************************** *********** Ngjiten Azemi edhe Shehidja nė tavan, ku ishte njė piano.Shehidja i thotė Azemit.-Tė bėjme seks me nota.-E, si ashtu.-Po, Kur ta shtyp notėn Do, t’i fute, e kur ta shtyp Re, nxjerre.Ashtu ia bėn nja gjysmė ore, mandej Shehidja i thotė Azemit.-Hajde tash, njė valle tė shpejtė… ************************************************** ***********-------------------------------------------------------------------------------- E fton policia gruan, pėr ta identifikuar burrin qė ia kishteshtypur kamioni.- Hė, a e njihni? E pyesin.- Paj… a mos ėshtė Pikaso, ua kthen kjo. ************************************************** ** Bėjnė gara shqiptari dhe Amerikani,cili po rrenė ma shumė. - Unė, kam vrapuar pėrreth botės pėr 60 sekonda,Thotė Amerikani.- E di, e di, tė kam pa me sy tė mi… ia kthen shqiptari. ************************************************** ** Radio-Kosova u drejtohet dėgjuesve tė vet:.-Popull punėtor i Kosovės, mirėmengjes,ora ėshtė saktė 12. ************************************************** ** Shkon bjondina nė bankė me i ndėrrue 100 euro.- Zonjushė, kjo kartmonedhė ėshtė e falcifikuar.- Kuku pėr mua, atėherė unė qenkam dhunuar. ************************************************** ** Drejtori i burgut, i drejtohet tė dėnuarit me vdekjeqė do tė ekzekutohet nė karrigė elektrike.- Cila ėshtė dėshira juaj e fundit- e pyet.- Mė mbaj pėr dore, ia kthen ky ************************************************** ** Takohen KINEZI dhe Kosovari.Tu ba muhabet, (Kosovari-kurreshtar) e pyet. Allahile Kinezo,Sa jeni ju krejt.Paj… mendohet kinezi e thot: - Javėn e kaluar ishim 1 e 250 milione sot sigurisht 1 miliard e 300 milion.Auuuu, ia bėn kosovari.Pas pak, Kinezi I drejtohet Kosovarit.Po ju, sa jeni? Ne, a!!??Vahlla qaty rreth 2 milionėve. Ēka po thua hej, ia bėn kinezi, po krejt ju qenkeni kusheri… ************************************************** **** Vjen polici i SHPK-sė, cullak nė stacion. E takon eprori edhe poE pyet.Pse more ke ardhė cullak. Polici duke belbėzuar, fillon tė arsyetohet. _Ishim nė njė Party (aheng). Nė njė moment, njė vajzė tha“Tė gjitha femrat le tė zhvishen”. U zhveshėn tė gjitha.Pas pak tha: “Tė gjithė meshkujt le tė zhvishen”. U zhveshėm edhe mashkujt. Nuk kaloi shumė kohė, e fiki dritėn e tha:- E tash, nė punė… (Unė erdha nė punė)! ************************************************** ***** Njė njeri duke vdekur, e lutė doktorin.- Ju lutem, ma shkruani qė kam vdekur nga SIDA(AIDS).- Pse?- e pyet mjeku.I sėmuari I pėrgjigjet;-Sepse askush nuk do t’ma “punoj” gruan, ndėrsa ata qė ma kanė“punuar” do tė vdesin nga frika. ************************************************** ***** Nė avion udhėtojnė, njė Skocez, Francezi dhe Arabi.Vjen stjuardesa dhe i pyet, ēfarė do tė pini.Skocezi kėrkon njė Uski (skocez natyrisht).Francezi, kėrkon verė (franceze). Po ju, i drejtohet Arabit, stjuardesa.- Falemnderit, nuk dua asgjė!!!- ia kthen ky, tanimė duhet t'i grahi avionit. ************************************************** ***** Bisedojnė dy policė tė SHPK-sė. -Hej, i thotė i pari, a ke dėgjuar qė nė Marks ka njerėz?- Jo, ore, ia kthen tjetri!!!- E para nuk thuhet Marks, ndėrsae dyta, ajo se ka njerėz atje, ėshtė vetėm hipotenuzė. ************************************************** **** Nė njė lokal ka dy policė.Disa bėjnė shaka dhe tregojnė barcoleta pėr policėt.A e din, thotė njėri, pse shkojnė sė bashku dy policė?- Sepse. njėri di tė shkruaj e tjetri di tė flas, i pėrgjigjet. Policėt tė mllefosur ngriten nė kėmbė dhe i drejtohennjėrit prej mysafirėve. -E, si e pate emrin Ti.-Albin Kurti, i pėrgjitet civili. Njėri polic i drejtohet tjetrit.- Shkruaje, koleg!!! ************************************************** ******* Kthehet nga patrullimi officer Asllani.Si kalove, e pyet shefi.Mirė, shef ia kthen polici, por “Mė sulmoi njė kurvė…” Besoj qė e ke injoruar, i thotė shefi!!!? - Po zotėri, “TRI HERĖ” bile. ************************************************** ****** Cili ėshtė dallimi prej kalit dhe policit?- S'ka asnjė dallim.Kurrė nuk e din se, kur, cili tė godet!!!! ************************************************** ****** Shėtit zezaku nėpėr Prishtinė, dhe duke ecur e gjenėnjė letėr-njoftim. Pa u menduar shumė, e futė nė xhep. Pas pak, e ndalon njė polic (SHPK) dhe i thotė, letėrnjoftimin. Zezaku pa u hamenduar e nxjerr letėrnjoftimin e gjetur,dhe ia jep. - Leonardo Di Kaprio, lexon polici.-" Allahile, a po mė tregon drejt, Titaniku a ėshtė fundosurapo ėshtė kallė", e pyet polici, zezakun. ************************************************** ***** I drejtohet mikesha Fahries.-Oj qyqe, a po e din moj qė po tė tradhėton burri?-Po moj, po… E di krejt. Me kend, nė cilin vend…Veē se di me ēka, se? ************************************************** ***** Rrinė plaku dhe plaka.Plaka i thotė;- Plakush, unė akoma dij t’i ēoj kėmbėt pėrpjetė…- Di edhe unė, ia kthen plaku.Po kush do t’na e “bėj atė punė” se… ************************************************** ***** Bisedojnė dy bjondina.- E para thotė – Mua mė pėlqejnė mė shumė gjinekologėt pleq.- Pse? – E pyet tjetra.- Sepse u dridhen duart, pėrgjigjet. ************************************************** ***** Bisedojnė Trėndafilja dhe Lulevjollca. - Duket qė jam shtatėzėnė, i thotė trėndafilja.- Ku po e din moj? – e pyet Lulevjollca.- Mė ėshtė vonuar fotosinteza,- i pėrgjigjet e para. ************************************************** ***** Bėjnė llaf Bali edhe Azemi.Bali qė ėshtė ma i ri e pyet Azemin nė moshė.-Allahile axha Azem, po tė pyes diēka.-Pyet more pyet, sa tė duash. i pėrgjigjet.- Pashė Zotin, si i ke punėt me seks? - Aaaa… me seksa, a.Qe vallha po tė tregoj drejt. Kur isha nė moshėntėnde, Havushi ma prekte kryet, mue m’u ēojke poshtė…E tash… Havushi po mė prek poshtė, e mue po mėēohen floktė nė krye. *********************************************** Bisedojnė dy shokė, studentė. -A e ke pa qė secili kondom, nė fund e ka numrin serik…-Jo, i pėrgjigjet shoku.-Normal qė s’e ke pa, se kurrė nuk e ke shpėrvjelur deri nė fund. ************************************************** **** Shikon vogėlushi fotografinė e prindėrve, tė bėrė pasnatės sė pare tė martesės.- O babi, ēfarė bontoni ėshtė ky. Ti rri ulur e maminė kėmbė?- O bir, ia kthen babai. Pas asaj nate, mami yt s’kishmundėsi tė ulej, nėrsa babi, s’kish force tė rrinte nė kėmbė. ************************************************** *** Bali;- Diēka s’po muj, me grue… Azemi:- Ėshtė pasojė e luftės, po bėj pak atmosferė, futja dy-tri hereme revole, del diēka… Tė nesėrmenAzemi;- Hė, si ishte? Bali:- Ta ēkerdhevsha kėshillėn, ty. Azemi;- Pse? Bali:- U shrimė ne. T’ia futa revole tri here pėrpjetė… Azemi:- Dhe… Bali:- Veē kur ka dalė kojshia, prej ormani, t’ue u lute… falma sekurrė mė se bėj …

Mr.HusAno
Admin

Male Numri i postimeve : 17
Age : 26
Registration date : 23/02/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 :: Barcoleta

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi