10 variante te puthjes

 :: Dashnia

Shko poshtė

10 variante te puthjes

Mesazh  roni prej Sat Feb 23, 2008 10:30 pm

. Puthje Francese
Puthjet
jan๋ pjesa me e r๋nd๋sishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjith๋ e dim๋
se cfar ๋sht๋ puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze
praktikisht ๋sht๋ e zjarrte, por ajo ๋sht๋ edhe hulumentim subtili i buzeve
te partnerit. Prandaj, mos u b๋ni agresive. N๋se gjuh๋n e futni tep๋r
thelle, me v๋shtir๋ do t'i kontrolloni levizjet e saj.

2.
Puthja me Gjuhe:
Puthja ne gjuhe ๋sht๋ kapitulli ne vete. P๋r k๋t๋
mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh
partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes jan๋ aktiv kur ju puthni me
gjuhe. Nj๋ k๋shill๋: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te
iritohet.

3. Puthja ne buz๋:
Puthja ne buz๋ ๋sht๋ serioze.
หsht๋ p๋r ta marr๋ seriozisht sepse p๋rmes puthjes ne buz๋ deshmohet nj๋
lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjat๋ puthjes partneri ua
prek fytyren apo floket. Kjo ๋sht๋ shenja e pare e lindjes se nj๋
dashurie.

4. Puthja ne qafe:
Me shum se 80% te femrave
thon๋ se qafa e tyre ๋sht๋ nj๋ pjes shum๋ e ndjeshme dhe kur nj๋ fem๋r ia
ofron qafen nj๋ mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth
sepse shum lehet mund ta iritoje at๋.

5. Puthja ne
faqe:
Puthja ne faqe ne koh๋n e sotme trajtohet si feminore, por
๋sht๋ e gabuar. Jepjani nga nj๋ puthje ne faqe partnerit nga disa her๋ ne
dit๋ dhe buzeqeshujni. Me k๋t๋ i tregoni se ai/ajo ende ๋sht๋ e vlefshme p๋r
ju dhe jeni i interesuar p๋r te. Edhe tek ata q๋ ende nuk jan๋ ็ift, puthja
ne faqe do t๋ thot๋ me shum se vet๋m shoqeri.

6. Puthja ne
stomak:
Puthja ne stomak vet๋m, nuk do t๋ thot๋ di็ka shum erotike.
Por kur pas puthjes vjen seksi, p๋r femren ashtu edhe p๋r mashkullin do t๋
thotr deshmi e dashuris๋ dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do t๋
thot๋ se vet๋m n๋se e puthnii partneren mes kembeve e eksiton at๋, kerthiza
๋sht๋ nj๋ zon๋ shum erogjene.

7. Puthja ne sy:
Kjo m๋nyr๋ e
putjes ๋sht๋ e rezervuar vet๋m p๋r te dashururit. Partneret q๋ jan๋ te
dashuruar me nj๋ri-tjetrin mund te puthen k๋shtu, vet๋m ne situata te
caktuara. At๋her๋ puthja duhet te jet๋ shum e lehet dhe me
kujdes.

8. Puthja ne vesh:
Puthjet ne vesh jan๋ paraloje e
seksit. Por mos e lejoni q๋ veshi te puthet vet๋m para seksit, puthja ne
vesh mund te jet๋ edhe deshmi e deshires dhe dashuris๋ ndaj
partnerit.

9. Puthja ne ball๋:
Puthja ne ball๋ ๋sht๋ e
ngjashme me at๋ ne sy. Nuk ๋sht๋ e menduar si erotike, por me puthje ne
ball๋ partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.

10.
Puthja ne gjinjte e e femres:
วdo mashkull thot๋ se me shum d๋shir๋ e
bene at๋ pun๋. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se ็do njeri, gjene e pare q๋ e
meson ne jet๋ ๋sht๋ te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por
duhet me shum kujdes te b๋het sepse thithat e femres jan๋ shum te ndjeshme.
Kur nj๋ mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e
k๋naqur nga partneri.

roni
Admin

Male Numri i postimeve : 10
Location : gjilan
Registration date : 23/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://palimit.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 :: Dashnia

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi